تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس در ابتدا ساخت وبسایت حرفه ای

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس در ابتدا ساخت وبسایت حرفه ای کدام ها هستند؟ کدام یک از تنظیمات اگر مورد توجه قرار نگیرد به سایت شما آسیب می زند؟

همانطور که در مطلب ساخت یک وبسایت حرفه ای بیان شد، پس از آنکه وردپرس را روی سی پنل نصب کردیم، لازم است قبل از بارگذاری هر گونه قالب یا افزونه ای روی سایت، تنظیمات اولیه و ضروری را روی پیشخوان وردپرس اجرا نماییم. این تنظیمات بطور مستقیم بر روی سئو سایت شما و بهینه سازی سایت تاثیر می گذارد.

برخی از این تنظیمات را نمی توان در آینده تغییر داد چرا که ممکن است به ایندکس شدن صفحات سایت شما در گوگل و همینطور سئو آن لطمه وارد کند بنابراین باید با دقت بسیار بالایی انجام گردد. از طرفی برخی از تنظیمات هم به سادگی در آینده قابل تغییر است و نیازی نیست با وسواس آنها را اجرا نمایید.

تنظیمات پیشخوان وردپرس

همانطور که گفته شد در پیشخوان وردپرس بخش تنظیمات باید برخی از نکات را رعایت کنید که به بهبود سایت شما کمک می نماید. برخی از آنها ضروری و غیر قابل تغییر است و برخی دیگر را می توانید به سادگی در آینده تغییر دهید. برای شروع این تنظیمات باید وارد پیشخوان سایت خود شوید و به بخش تنظیمات سایت بروید.

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

تنظیمات عمومی پیشخوان وردپرس

در این بخش شما تنظیمات اصلی سایت خود را انجام می دهید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، بخش های وجود دارد که هر کدام را باید طوری پر نمایید که بهترین اثر را بر سایت شما داشته باشد.

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

عنوان سایت: این قسمت اسم سایت شماست. هر زمان می توانید آن را اصلاح نمایید اما سعی کنید آن را زیاد تغییر ندهید.

معرفی کوتاه: در این قسمت یک توضیح کلی در مورد سایت داده می شود. معمولا این بخش را با کلمات کلیدی هدف سایت پر می کنند. برای مثال اگر سایت شما در حوزه کتاب فعالیت دارد، می توانید آن را با توضیحی مشابه جمله روبرو پر نمایید. (مرجع دانلود کتاب درسی و غیر درسی). این قسمت بر سئو سایت شما تاثیر گذار است بنابراین سعی کنید که حتما کلمات کلیدی هدف را با ابزارهای سئو در این توضیح کوتاه قرار دهید.

نشانی وردپرس و نشانی سایت: این قسمت نشانی سایت شما را نشان می دهد. این قسمت از آن جهت اهمیت دارد که اگر روی سایت شما ssl نصب شد باید http اول آدرس را به https تبدیل نمایید. این تغییر باعث می شود آدرس های سایت شما با  https نمایش داده می شود.

نشانی امیل: نشانی امیلی است که تمامیه پیغام ها و آمار سایت از طریق آن برای شما ارسال می شود. اخطارهای وردپس هم ، اطلاعاتی مثل ثبت نام کاربران، گزارش خریدهای ووکامرس هم به این امیل ارسال می شود. بنابراین ایمیلی را وارد نمایید که همواره در دسترس شما باشد.

عضویت: اگر تیک این قسمت را بزنید، هر فردی می تواند در سایت شما عضو شود.

نقش پیش فرض کاربر تازه: در این قسمت تعیین می کنید که هر فردی در سایت شما عضو شد، چه نقشی داشته باشد. نقش کاربران مشخص می کند که به چه بخش هایی از پیشخوان سایت شما دسترسی داشته باشند. بنابراین بهتر است آن را روی مشترک قرار دهید.

زبان سایت، ناحیه زمانی، ساختار تاریخ، ساختار زمان و روز آغازین هفته هم می توانید روی ساختار دلخواه خود تنظیم نمایید.

تنظیمات خواندن پیشخوان وردپرس

در این قسمت تنظیمات می توانید مشخص کنید که کدام برگه از سایت به عنوان صفحه اصلی و کدام برگه به عنوان صفحه نوشته های شما قرار داده شود.

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

تنظیمات ضروری پیشخوان وردپرس

همچنین مشخص می کنید که در هر برگه چه تعداد نوشته نشان داده شود. مهم ترین بخش این قسمت بخش نمایش به موتورهای چستجو است. اگر به اشتباه یا به هر دلیلی تیک این گزینه را بزنید، سایت شما توسط موتورهای جستجو بررسی و ایندکس نمی شود. بنابراین اصلا به این گزینه دست نزنید مگر اینکه در ابتدا طراحی سایت حرفه ای خود باشید و بخواهید تا تکمیل نشدن سایت، موتورهای جستجو آدرس های سایت شما را ایندکس ننمایند.

تنظیمات پیوندهای یکتا پیشخوان وردپرس

در این قسمت می توانید تعیین کنید که آدرس برگه ها و نوشته های سایت شما با چه ساختاری در مورتوهای جستجو نمایش داده شود. در واقع شما تعیین می کنید که url های سایت شما به چه صورت باشد. دقت داشته باشید این ساختار یکبار تعیین می شود و اگر به هر دلیلی ندانسته یا دانسته آن را تغییر دهید آدرس های قبلی سایت شما به ارور ۴۰۴ تبدیل می شود که به سئو سایت شما بشدت آسیب خواهد زد.

تنظیمات پیوند یکتا

تنظیمات پیوند یکتا

این آدرس را به گونه ای باید تعیین کرد که بر سئو سایت شما تاثیر مثبت بگذارد. استفاده از اعداد و تاریخ در آدرس چندان مناسب نیست. پیشنهاد می شود از ساختار دلخواه استفاده کنید. می توانید از category و postname استفاده نمایید چرا که برای بخش های مختلف سایت شما برگه ها و نوشته ها متفاوت خواهد بود.

برای بخش فروشگاه هم  حتما یک پایگاه سفارشی درست انتخاب کنید. البته اگر فروشگاه ساز ووکامرس نصب کرده اید. حتما دقت داشته باشید این پایگاه سفارشی باید با محصولات سایت شما متناسب باشد. برای مثال برای کتاب پایگاه سفارشی شما book خواهد بود. سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

انتخاب ساختار پیوند یکتا را باید بلافاصله پس از راه اندازی سایت انجام دهید تا آدرس های سایت شما با یک ساختار درست ایندکس شوند.

تنظیمات گفتگوها پیشخوان وردپرس

در این قسمت می توانید یک مدیریت قوی بر روی نظرات و کامنت های سایت داشته باشید.

از بخش گزینه های پیش فرض نوشته تعیین می کنید که آیا سایت های دیگر و وبلاگهای دیگر می توانند در سایت شما نظر بگذارند.

تنظیمات گفتگو پیشخوان وردپرس

تنظیمات گفتگو پیشخوان وردپرس

بخش دیگر تنظیمات دیدگاه ها برای تعیین کردن تعداد دیدگاههای هر نوشته و نحوه نمایش آنها بکار می رود.

در بخش برایم نامه بفرستید هرگاه شما می توانید تعیین کنید که هر زمان کسی دیدگاهی برای شما نوشت یا دیدگاهی نیاز به بررسی داشت، به شما از طریق ایمیل اطلاع داده می شود.

در بخش پیش از اینکه دیدگاهی نمایان شود، شما تعیین می کنید آیا باید دیدگاه ها پیش از انتشار در سایت به صورت دستی تایید شوند یا اگر نویسنده ای دیدگاه پذیرفته شده ای داشت، دیدگاه وی را منتشر کند.

در بخش بررسی دیدگاهها مشخص می کنید اگر یک دیدگاه دارای پپوند یا لینک باشد، در صف بررسی قرار گیرد. این گزینه برای سایت ها از آن جهت مفید است که مانع از انتشار لینک های سایت های دیگر در سایت خواهد شد.

سیاه نامه دیدگاهها برای این مفید است که شما می توانید تعیین کنید که اگر دیدگاهی حاوی برخی کلمات مستهجن و رکیک بود، آنها را به هیج وجه نمایش ندهد. در کادر کلماتی را می نویسید که دوست ندارید به هیچ وجه در سایت شما نمایش داده شود.

در آخر نیم رخ پیش فرض ساختار دلخواهی برای کاربرانی که تصویر ندارند انتخاب می کنید و ذخیره تغییرات را می زنید.

تنظیمات رسانه بخش پیشخوان وردپرس

در این قسمت می توانید مشخص کنید که تصاویر سایت شما در چه ابعادی باشند. در وردپرس ابعاد پیش فرضی در نظر گرفته می شود که با اندازه بند انگشتی، میانه و اندازه بزرگ خوانده می شوند. شما می توانید بطور دستی در بخش رسانه تنظیم کنید که این ابعاد چقدر باشند.

تنظیمات رسانه پیشخوان وردپرس

تنظیمات رسانه پیشخوان وردپرس

این تنظیمات، تنظیمات پیشخوان وردپرس بودند که هر کدام قابلیت های مهمی را در دسترس شما قرار می دادند، بنابراین سعی کنید قبل از هر چیزی و رفتن به مراحل بعدی طراحی سایت خود، این تنظیمات ضروری را اعمال نمایید. امیدوارم خواندن این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می توانید پرسش های خود را از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

به این مقاله چند ستاره می‌دهید؟
[Total: 0 Average: 0]

  •  
  •  

ارسال نظر